Eesti keeles (EST)По-русски (RUS)In English (ENG)

Koostöös põlevkivilaboriga saab parema ja täpsema lahenduse

Saada link Prindi

4. oktoobril Kuressaare ettevõtluspäeval tutvustab TTÜ Virumaa kolledži Põlevkivi kompetentsikeskus oma analüüsi- ja ettevõtluskonsultatsiooni teenuseid.

Ettevõtluspäeva külastaja saab lisaks keskuse põhivaldkondadele teada, mida teha, kui tahetakse toota biokütust või on probleeme kütustega. „Saaremaal soovime näidata, millised võimalused on meie laboris erinevate tahkete ja vedelate ainete analüüsimiseks. Meie referentside hulgas on ühisprojekt, mille käigus selgitasime välja Kudjape prügilaplastist õli tootmise võimalused,“ selgitab keskuse juhataja Kalle Pirk. „Lisaks põlevkivile ja prügile jõuavad laborisse analüüsimiseks turvas, puit ja ka rehvihake,“ täiendab Pirk.

Loe lisa...

26. aprill on ülemaailmne intellektuaalomandi päev

Saada link Prindi

Selle traditsiooni algatas 2000. aastal Ülemaailmne Intellektuaalomandi Organisatsioon (WIPO), et tõsta autoriõiguse, patendikaitse, kaubamärgi ja tööstusdisainlahenduste õiguskaitse tähtsust igapäevaelus ja tähistada seda koos kõigi loovisikute ja innovatsiooni edendajatega ülemaailmselt. Miks just 26. aprill? Seda päeva seostatakse WIPO asutamise konventsiooni jõustumisega 26. aprillil 1970.

Vaata: WIPO peadirektori Francis Gurry tervitus

Loe lisa...

Labori võrdlusanalüüse hinnati kõrgeima hindega

Saada link Prindi

Põlevkivi kompetentsikeskuse kütuste tehnoloogia teadus- ja katselaboratoorium osales 2016. aasta lõpus pruunsöe (Lignite) ja kivisöe lendtuha (Hard Coal Fly Ach) analüüsi rahvusvahelistes võrdluskatsetes, mis on olulised labori akrediteerimisel ja töö kvaliteedi hindamisel. Tunnustatud Saksa labor DCC Delta Coal Control GmbH omistatas kompetentsikeskuse labori mõlemale analüüsile kõrgeima hinde Excellence.

Loe lisa...

Energiaala Arvamusfestivalil

Saada link Prindi


Kas Eesti peaks panustama põlevkivitööstuse arendamisse? 12.08.16 kell 13.00-14.30

Maailma energiaturgudel on juba pikemat aega õli ja elektri hinnad madalad, mis seab Eesti põlevkivitööstuse väga raskesse seisu. Pärast Pariisi kliimakokkulepet on palju diskuteeritud üleüldse põlevkivitööstuse jätkusuutlikkusest. Põlevkivitööstus on aga üks olulisi harusid, mis pakub tööd üle 6000 inimesele, tagab energiajulgeoleku ja annab olulise panuse riigieelarvesse. Milline saab olema Eesti põlevkivitööstuse areng ja tulevik? Kas elektrit tuleks toota või osta sisse? Millised riigiinvesteeringud on põlevkivisektorisse põhjendatud? Kui suuri investeerimisriske saab riik võtta? Kuidas hinnata ja maandada investeeringute riske? Moderaator: Andrus Karnau, Lääne Elu peatoimetaja Osalejad: Hando Sutter Eesti Energia juhatuse esimees, Meelis Eldermann Viru Keemia Grupi juhatuse aseesimees, Ando Leppiman majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika ja ehituse asekantsler Tarmo Olgo, riigikontrolli tulemusauditi osakonna peakontrolör.

Rohkem infot: https://www.facebook.com/events/1220417194656778/ või http://www.arvamusfestival.ee/kava/

Lehekülg 1 / 11

Sa asud siin: Meist Uudised